22
5

Zabiegi bankietowe – przygotuj swoją skórę przed wielkim wyjściem

Po dwóch latach zamknięcia i siedzenia w domach, nareszcie możemy wyjść do ludzi i cieszyć się z życia. Zniesione obostrzenia dają nam poczucie, jakby wszystko wróciło do normy, a czas lockdownów był tylko złym snem. Znowu spotykamy się z przyjaciółmi, uczestniczymy w wydarzeniach kulturalnych i imprezach okolicznościowych, celebrujemy każde wyjście i… chcemy pięknie wyglądać.

Po pandemii jesteśmy wyjątkowo spragnieni tego, by prezentować się pięknie i stylowo. Zarówno kobiety jak i mężczyźni mocniej odczuwają potrzebę zadbania o siebie – stwierdza Ewa Grzegorczuk, kosmetolog i właścicielka sieci salonów Cosmeo. Regularnie pielęgnujemy więc paznokcie i korzystamy z usług fryzjera czy kosmetologa. Wiosną i latem pojawia się też wiele okazji, podczas których szczególnie chcemy zadbać o swój wygląd – wśród nich są uroczystości komunijne, czy wesela.  Przygotowując się do udziału w takich wydarzeniach, poza wystylizowaniem fryzur i dłoni, warto też pamiętać o skórze. Zdrowa i odpowiednio zadbana nadaje świetlistości twarzy i sprawia, że nałożony na nią makijaż wygląda znacznie lepiej

Na rynku dostępnych jest wiele różnorakich zabiegów, mających na celu poprawienie kondycji skóry. Ekspresowo oczyszczają, nawilżają i ujędrniają cerę, dając efekt „wow” zaraz po wizycie w salonie. Są to tak zwane zabiegi bankietowe lub lunchowe, które jeszcze kilka lat temu kojarzyły się głównie z fanaberiami gwiazd z czerwonego dywanu. Teraz z tych nieinwazyjnych zabiegów odmładzających korzystają już praktycznie wszyscy, doceniając nie tylko szybkie rezultaty, ale i brak okresu rekonwalescencji – po nich skóra nie potrzebuje czasu na regenerację i “odpoczynek”.

Jakie zabiegi bankietowe warto wypróbować?

Ewa Grzegorczuk, właścicielka profesjonalnych salonów Cosmeo przygotowała listę swoich typów, które warto zastosować przed wielkimi wyjściem:

Iniekcja tlenowa Oxy Jet

Ten zabieg dedykowany jest przede wszystkim cerze niedotlenionej, szarej i zmęczone. OXY Jet (infuzja tlenowa) pozwala na jednoczesną ciśnieniową iniekcję czystego tlenu i preparatów aktywnych. Dzięki zastosowaniu pulsacyjnego ciśnienia tlenu, wysoce efektywne kosmetyki i czysty, stężony tlen są wtłaczane w głębokie warstwy skóry. Powstające w ten sposób głęboko w skórze zasoby składników aktywnych przez długi czas wykazują korzystne oddziaływanie. Zabieg jest bezinwazyjną alternatywą dla BOTOXU. Już za pierwszym razem zauważysz u siebie wypełnienie zmarszczek, okolic oczu i poczujesz dotlenienie skóry. Warto dodać, że zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Termolifting Laserem ALMA

Termolifting NIR™ to bezinwazyjny lifting twarzy, który eliminuje oznaki starzenia oraz walczy z niedoskonałościami skóry. Zabieg kierowany jest dla skóry dojrzałej, na której już pojawiły się pierwsze niepożądane efekty, takie jak zmarszczki, bruzdy czy utrata jędrności. Termofliting w swoim działaniu wykorzystuje promieniowanie podczerwone IR – emitowane przez szafirową głowicę. Fale o długości 1300 nm przyczyniają się do podgrzania głębokich warstw skóry do temperatury 40-44oC, co skutkuje gwałtownym kurczeniem się włókien kolagenowych. W rezultacie osiągamy znaczne napięcie i ujędrnienie skóry.

Efekty obserwujemy dwuetapowo: od razu po zabiegu można zauważyć wyrównanie kolorytu oraz ujędrnienie skóry.  W drugim etapie, który trwa od 1 do 6 miesięcy, skóra gęstnieje, zmarszczki się wypełniają, a owal twarzy zostaje podniesiony. Aby uzyskać spektakularne rezultaty, zaleca się wykonanie serii zabiegów, ich liczba uzależniona jest on kondycji skóry i oczekiwanych efektów.

FOCUS RF+

Focus Rf+ to zabieg, dzięki któremu uzyskać można takie efekty jak napięcie skóry, kształtowanie i wyszczuplenie sylwetki, redukcja cellulitu, remodelowanie owalu twarzy, zmniejszenie głębokości zmarszczek i wygładzenie.

Focus Rf+ to jedna z najnowocześniejszych metod odmładzania skóry przy wykorzystaniu technologii fal radiowych. W trakcie zabiegu specjalista masuje twarz lub ciało pacjenta przy pomocy specjalnej głowicy emitującej falę radiową. Na skutek wibracji RF o niskiej częstotliwości dochodzi do reakcji naprężenia cząsteczkowego. Włókna kolagenowe zaczynają się kurczyć, nawet do 65%. Skóra wygładza się. Bezpiecznie i skutecznie, selektywnie ogrzewamy tkanki na różnych głębokościach. Następuje naprężenie szkieletu kratowego wspierającego tkankę tłuszczową oraz częściowa denaturację istniejącego kolagenu, usprawniając w ten sposób formowanie się nowego kolagenu. Kiedy włókna kolagenowe są ogrzane, niektóre z połączeń sieciowych ulegają przerwaniu, ale nie zniszczeniu, kolagen ulega skurczeniu i zagęszczeniu, dochodzi do ponownego utworzenia kolagenu. Tak zwiększona aktywność fibroblastów powoduje odmłodzenie skóry, co z kolei inicjuje procesy odnowy.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply