21
6

Skóra piękna i jędrna na lata

Estetyczna i zadbana cera to wizytówka każdej kobiety. Niestety, już od ok. 25 roku życia skóra starzeje się i nabiera zmarszczek. Ponadto wpływ predyspozycji genetycznych, środowiska czy też złych nawyków pogłębia ten proces. Co zrobić, by pozostała ładna i jędrna na lata? Sprawdź nasze rady!

Dlaczego skóra przestaje być jędrna?

Utrata elastyczności jest w głównej mierze wynikiem naturalnych procesów starzenia się. Spowolnienie procesów biologicznej aktywności komórek organizmu oraz możliwości ich regeneracji powoduje, że skóra zaczyna tracić na jakości. Co więcej, im bardziej jesteśmy narażeni na czynniki środowiskowe (np. ciągłe, duże nasłonecznienie, zanieczyszczone powietrze), tym bardziej pogłębia się jej degeneracja. Niekorzystnie na naszą skórę wpływają również wahania hormonalne (np. związane z menopauzą). Wszystkie te zmiany powodują, że traci ona jędrność, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki czy nawet zmiany koloru cery.

Co zrobić, by zachować ładną cerę na lata?

Kluczowy dla zachowania zdrowia jest odpowiedni styl życia. Zbilansowana dieta z dużą zawartością warzyw i owoców to podstawa dla dostarczenia organizmowi wszystkich najpotrzebniejszych składników, dzięki czemu może on poprawnie funkcjonować. Warto unikać nadmiaru produktów smażonych, wysoko przetworzonych czy fast-foodów. Dodatkowo istotne jest odpowiednie nawodnienie, czyli picie 30 ml wody na kilogram masy ciała. Jeśli na przykład waży się 50 kg, powinno pić się ok. 1.5 litra płynów dziennie. Wartość ta jest ruchoma i należy na bieżąco dostosowywać ją do np. aktywności fizycznej czy pory roku.

Skuteczne dla zachowania dobrej kondycji skóry są ćwiczenia fizyczne. Dzięki temu przyspieszamy procesy regeneracji w organizmie (w tym komórek skóry), pobudzamy pory do działania czy poprawiamy ogólną kondycję naszego ciała, co przekłada się na jakość wyglądu i sprawności skóry (często uwidaczniają się na niej „wewnętrzne” problemy zdrowotne).

Warto również zadbać o prawidłowy poziom kolagenu w organizmie. To ważny składnik budulcowy tkanki łącznej (tworzącej skórę). Jego odpowiedni poziom w ciele wspiera prawidłowe funkcjonowanie skóry, spłycając zmarszczki. Gdzie szukać tego wspierającego kondycję skóry elementu? Znajdziesz go jako składnik miękkich pastylek kolagenowych KolagenCito od firmy Reutter.  W każdej j pastylce znajduje się aż 400 mg wysokiej jakość kolagenu oraz odpowiednio dobrana porcja witaminy C, która pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu i jego przyswajaniu. Regularne stosowanie KolagenCito czynnie wspomaga właściwe funkcjonowanie nie tylko skóry, ale również stawów, kości, bioder, chrząstek, dziąseł oraz naczyń krwionośnych.

Piękna skóra na każdym etapie życia

Ładna skóra na lata to nie mit – stosując odpowiednie rady i produkty można zachować jej korzystny wygląd na długi czas. Oczywiście – na geny i proces starzenia nie ma się dużego wpływu, ale warto minimalizować skutki tych procesów, by cieszyć się jej świetną kondycją skóry przez długi czas.

Przy wyborze odpowiedniego produktu z kolagenem warto zwracać uwagę na doświadczenie, renomę producenta. Długoletnie istnienie firmy daje większą pewność, że sięgamy po dobrej klasy produkt, wychodzący spod rąk doświadczonych ekspertów, który był produkowany w sterylnych warunkach, właściwie transportowany, sprawdzony, cieszący się zaufaniem klientów. Fabryka Reutter to niemiecka jakość, która ma aż ponad wiek doświadczenia. Czytajmy etykiety, wybierajmy artykuły markowe, jakościowe.  Nasz organizm jest tego wart i oczekuje od nas wartościowych produktów.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply