24
2

Jak niedrogo poprawić wygląd zębów?

Coraz więcej osób przykłada uwagę do tego, jaki jest stan jamy ustnej i wygląd zębów. Zależy nam na tym, aby nie cierpieć na choroby dziąseł, jak również cieszyć się zębami, które są równe, białe, bez ubytków oraz próchnicy. Aby osiągnąć efekt, który będzie zadowalający, zdecydowanie warto zadbać o profilaktykę, ale również regularnie odwiedzać gabinet stomatologiczny. Na pozytywne efekty nie będziemy musieli długo czekać.

To, jak wyglądają nasze zęby oraz dziąsła, ma bardzo duży wpływ na to, jak prezentujemy się w ogóle, jak jesteśmy postrzegani, jakie budzimy emocje. Zdecydowanie najlepszym rozwiązanie najlepszym rozwiązaniem jest to, aby zęby nie miały ubytków i przebarwień, nie były zainfekowane przez próchnicę. Warto również zadbać o ich odpowiedni kolor. Nie możemy również zapominać o tym, aby nasze dziąsła były w odpowiedniej kondycji.

Profilaktyka stomatologiczna

Pierwszym sposobem na to, aby sprawić, że zęby będą wyglądały lepiej, jest przede wszystkim stosowanie się do zasad profilaktyki stomatologicznej. Obejmuje ona szereg działań, które polegają między innymi na:

– regularnym szczotkowaniu zębów,
– stosowaniu dobrej jakości środków czyszczących,
– dokładnym czyszczeniu powierzchni między zębami i stosowaniu płynów,
– regularnych wizyt u stomatologa.

Odpowiednia dieta

Zęby również będą wyglądać o wiele bardziej atrakcyjnie, jeżeli zastosujemy odpowiednią dietę. Na co powinniśmy zwracać uwagę:

– ograniczenie picia kawy, herbaty, czerwonego wina, słodkich napojów,
– unikanie jedzenia słodyczy,
– ogólne zmniejszenie ilości cukru,
– ograniczenie produktów przetworzonych.

Zabiegi stomatologii estetycznej i nie tylko

Jeżeli chcemy bardzo skutecznie poprawić wygląd zębów, możemy skorzystać z pomocy stomatologa lub ortodonty. Możliwości jest naprawdę wiele.

Stomatolog może zaproponować:

– usuwanie kamienia nazębnego,
– piaskowanie zębów,
– wybielanie zębów metodą nakładkową bądź poprzez zastosowanie odpowiedniej jakości lampy,
– licówki.

Stosownym rozwiązaniem jest również uzupełnienie ubytków zębowych, gdy takie posiadamy. Brak zęba lub kilku zębów to przede wszystkim problem natury estetycznej, ale również większa szansa na przeciążenie mięśni żuchwy, powstanie różnego rodzaju deformacji. Ubytki zębowe to również problemy z jedzeniem, rozdrabnianiem pokarmów.

O zęby zdecydowanie warto dbać. Im lepiej to będziemy robić, tym dłużej na pewno będziemy się cieszyć ich naturalnym wyglądem. Mniej będziemy musieli również wydawać na leczenie.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply