26
5

Back to school – powrót do nauki i zajęć sportowych

Rekomendacje Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące minimalnej dawki aktywności fizycznej dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 17 lat wskazują 60 minut aktywności dziennie. Większość z nich powinny stanowić ćwiczenia aerobowe, odpowiednio podnoszące tętno. Co najmniej 3 razy w tygodniu zalecane są aktywności wzmacniające mięśnie i poprawiające gibkość. Najważniejsza jest jednak systematyczność oraz przyjemność, jaką dzieci powinny czerpać z uprawiania sportu.

Wyprawka szkolna – co kupić na zajęcia sportowe

Skoro ruch to zdrowie oraz gwarancja prawidłowego rozwoju ucznia, w wyprawce szkolnej nie może zabraknąć odzieży i akcesoriów sportowych. Przy ich wyborze, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jakość i dopasowanie do budowy dziecka. Podstawowym elementem wyposażenia każdego ucznia jest komfortowa bluzka i spodenki lub legginsy do ćwiczeń. Koszulka Up2Glide Klarissa TMC2 Gris i legginsy Nike One dostępne w GO Sport stworzą idealny, niekrępujący ruchów zestaw na WF dla dziewczynki, a koszulka dziecięca CMP Kids Jersey Cotton i szorty chłopięce Nike Sportswear Short, które również znaleźć można w GO Sport, to świetny set dla chłopca.

Jako że we wrześniu zdarzają się jeszcze słoneczne dni, w niektórych szkołach, na początku roku szkolnego, lekcje WF-u odbywają się na zewnątrz. Temperatury oraz powietrze są już jednak jesienne i mając to na uwadze, warto zaopatrzyć dziecko również w sportową bluzę i długie spodnie, które zapewnią komfort oraz ciepło w czasie zajęć sportowych. Przykładem jest dres sportowy Nike Track Core – praktyczny komplet adekwatny do szkolnych zajęć sportowych na boisku, ale także jesiennych spacerów z rodziną czy zabaw w ogródku.

Oprócz sportowej odzieży trzeba pamiętać również o obuwiu i zapewnić dziecku takie, które będzie wygodne oraz dopasowane do stopy, a także dostosowane do szkolnych wymogów. Nieślizgająca się i niebrudząca podeszwa oraz praktyczne zapięcie to podstawa, a także cechy dostępnego w GO Sport modelu butów dziecięcych Reebok Royal Classic Jogger 2.0. To uniwersalny typ obuwia, który sprawdzi się m.in. w przypadku zajęć WF-u, ale w ofercie GO Sport, znajdują się również buty przeznaczone do konkretnych dyscyplin, takich jak piłka nożna. Halówki, lanki, żwirówki i korki, dostępne w różnych kolorach i wzorach. Tak, aby każdy młody piłkarz znalazł odpowiedni dla siebie model. Model zapewniający komfort, ale też wyróżniający się designem.

Sport również poza szkołą

Bo lekcje WF-u to przecież nie wszystko i warto zachęcać dzieci do aktywności fizycznej również poza szkołą. Dodatkowe zajęcia sportowe to doskonałe rozwiązanie, które nie tylko wpłynie pozytywnie na zdrowie dziecka, lecz także pozwoli mu na zawarcie znajomości czy poznanie nowego środowiska. Możliwości jest nieskończenie wiele – oprócz wspomnianej piłki nożnej jest też basen, taniec, sztuki walki, gimnastyka artystyczna.

Włączanie sportu w życie dziecka niesie ze sobą szereg zalet i nawet jeżeli z powodu pandemii uczniowie będą musieli przejść na zdalny tryb nauczania, należy zadbać o zapewnienie im odpowiedniej dawki ruchu. Wystarczy wydzielić niedużą przestrzeń w domowym zaciszu i zachęcić pociechę do ruchu w dowolnej formie. Tańce, pajacyki, podskoki i rozciąganie to nie tylko przykłady ćwiczeń, lecz także sposoby na spędzanie czasu dla całej rodziny, podczas którego wszyscy odetchną od codzienności i będą świetnie się bawić. Póki pogoda dopisuje, można także wybierać się na wspólne wycieczki rowerowe czy dłuższe spacery.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Show Comments

No Responses Yet

Leave a Reply